Zalety mezoterapii

Obecnie ilość zabiegów mająca na celu poprawienie wyglądu skóry i włosów jest coraz większa. Zabiegi te są coraz bardziej profesjonalne i skuteczne. Jednym z najnowocześniejszych i najbardziej popularnych zabiegów w Polsce jest właśnie mezoterapia. Czym ona jest? Na czym polega jej działanie i dlaczego warto z niej skorzystać?

Mezoterapia (źródło wikipedia.org) jest flagowym przedstawicielem zabiegów medycyny estetycznej. Jej działanie polega na zaaplikowaniu pod naskórek i skórę właściwą substancji aktywnych, które poprawiają jej kondycję oraz wygląd. Dzieje się to poprzez „doładowanie” skóry znaczną dawką witamin, minerałów i mikroelementów. Jest również stosowania do pobudzenia wzrostu włosów, ponieważ zwiększa mikrokrążenie co pobudza cebulki do wzrostu i odżywia je. Mezoterapia nie jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego można wykonywać ją w dobrych salonach urody. Jedynym z takich salonów jest Podgórski Dom Urody znajdujący się w Krakowie przy ulicy Limanowskiego 11. Można tutaj wykonać zabiegi mezoterapii igłowej. Jeżeli chodzi o zabiegi pobudzające wzrost włosów ceny wahają się od 300 do 1200 złotych. Można również wykonać zabieg kwasem hialuronowym, który w krakowskim domu urody kosztuje ok. 650 złotych. Na skórę można działać również profilaktycznie stosując mezoterapię witaminową, która kosztuje od 300 do 700 złotych (źródło swiaturody.com Kraków). Zabiegi te można wykonać również w krakowskim Der-Medzie, przy ul. Krzywej 8.

Mimo, iż mezoterapia uznawana jest na nowość to ma ona już ponad pięćdziesięcioletnią historię. Pierwszy taki zabieg wykonał francuski lekarz. Zabieg miał na celu przywrócenie słuchu pacjentowi z niedosłuchem. Niestety nie udało się sprawić aby słuch powrócił. Jednak zabieg miał swoje pozytywne skutki, ponieważ udało się zlikwidować szum w uszach oraz ból w okolicach żuchwy. Po tym sukcesie zaczęto rozwijać tę metodę zabiegów i przenosić je na inne dziedziny lecznictwa. Na początku za pomocą tego zabiegu leczono łysienie androgenowe i plackowate, a także wiele rodzajów chorób skóry takich jak łuszczyca czy świerzbiączka. Do 2016 roku ta dziedzina medycyny estetycznej zyskała ogromną popularność w medycynie estetycznej.

Mezoterapia jest bezpieczna, jednak w jej przypadku również istnieją przeciwwskazania. Nie można się poddawać temu zabiegowi w przypadku ciąży, choroby cukrzycowej, różnego rodzaju alergii i opryszczek skóry. Zabiegi można również wykonywać u dzieci pod warunkiem, że mają one skończone 6 lat.
Należy mieć na uwadze, że mezoterapia nie jest zabiegiem jednorazowym. Podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej dają one najlepsze efekty dopiero po kilku lub kilkunastu zabiegach. Przykładowo w przypadku łysienia zaleca się, aby przez pierwszy miesiąc zabiegi wykonywano co tydzień, następnie 2 lub 3 razy w miesiącu przez okres około pół roku. Jeżeli chodzi o odmłodzenie skóry, zwykle stosuje się 4 zabiegi w okresie 5 tygodni. Później co kila miesięcy należy powtarzać kuracje, która ma na celu podtrzymanie efektów i ich utrwalenie.

Mezoterapia jest bardzo skuteczną, mało inwazyjną metodą odmłodzenia skóry i poprawienia wyglądu. Zanim ktoś zdecyduje się na lifting twarzy w klinice chirurgicznej lub inne inwazyjne zabiegi, powinien najpierw wypróbować ten rodzaj kuracji. Jest to metoda bezpieczna i nie niesie za sobą skutków ubocznych oraz blizn tak jak w przypadku zabiegów chirurgicznych.

One thought on “Zalety mezoterapii

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>