Sposoby na piękny uśmiech

Wiele osób nie może się pochwalić pięknym uśmiechem, z którego mogłyby być zadowolone. Krzywe zęby, zbyt żółte lub ze zbyt dużymi przerwami pomiędzy… Na szczęście, technologia się rozwija, także w dziedzinie stomatologii i w tej chwili nie musimy kojarzyć sobie dentysty tylko z wyrywaniem zębów. Obecnie jest on w stanie zrobić o wiele więcej, także w dziedzinie stomatologii estetycznej.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z koloru naszych zębów, możemy wybrać się na bardzo popularny ostatnio zabieg ich wybielania [http://dentysta-stomatolog.com/gdansk,1.html]. Czasami wystarczy już jedna wizyta w gabinecie, żeby cieszyć się pięknymi i białymi zębami. Jest to bardzo łatwo dostępny zabieg i wykona go dla nas praktycznie każdy dentysta. Gdańsk to miasto, w którym bardzo wiele osób decyduje się na tego typu poprawki. Jeśli zaś przeszkadza nam, że nasze zęby zbyt mocno są od siebie oddalone, dobrym pomysłem mogą być nakładki ceramiczne. Wykonuje się je również niezwykle często i są dobrą metodą, by ukryć przebarwienia. W przypadku zbyt krzywych zębów powinniśmy się wybrać do ortodonty. Skieruje nas tam stomatolog. Gdańsk jest miejscowością, w której jest bardzo szeroka oferta leczenia ortodontycznego. Wiele osób decyduje się na najbardziej standardową metodę prostowania zębów, czyli założenie aparatu ortodontycznego. Jest to wieloetapowy i dość długotrwały sposób leczenia, ale też najbardziej skuteczny. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po kilku tygodniach noszenia. Oczywiście, założenie aparatu wymaga od nas regularnych wizyt u ortodonty, podczas których kontroluje on postępy oraz aktywuje aparat. Czasami musimy go nosić przez kilka miesięcy, czasami nawet kilka lat. Zawsze jednak efekty są na tyle zadowalające, że mamy motywację, by go nosić. Bywa to uciążliwe, musimy o wiele bardziej dbać o higienę jamy ustnej, ale warto. Gdy już osiągniemy pożądany efekt, aparat zostaje zdjęty i ortodonta zakłada nam tak zwaną retencję. To jest ten moment, w którym możemy się już cieszyć pięknymi, prostymi zębami. W przypadku dorosłych osób, często leczenie ortodontyczne jest punktem wyjścia dla dalszego leczenia zębów – w takim przypadku po zdjęciu aparatu możemy wrócić do dentysty na dalsze zabiegi. Do ortodonty zaglądamy już tylko co jakiś czas na wizytę kontrolną, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

One thought on “Sposoby na piękny uśmiech

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>