Halitoza – przyczyny, skutki i leczenie

Halitoza to przypadłość, z którą boryka się wielu z nas. Nieświeży oddech może być wynikiem wielu przypadłości. Mylnie często odbierany jako zbyt mała dbałość o higienę jamy ustnej. Poszukiwanie przyczyny wymaga od nas konsekwencji, wyeliminowania możliwości rzeczywistego zaniedbania higieny i wizyty u dentysty. Placówki stomatologiczne w Pile to miejsca, w których otrzymamy niezbędną pomoc przy każdym problemie {zobacz tu: http://dentysta-stomatolog.com/pila,1.html}. Halitoza jest jednym z nich. Udając się na fotel dentysty starajmy się nawiązać nić porozumienia, która ułatwi czasem mało przyjemne zabiegi.

Halitoza to problem nieświeżego oddechu, który dotyka niemal 35% społeczeństwa. Przyczyną może być rzeczywiście nieprawidłowa higiena. Jeśli to okaże się być przyczyną, w łatwy sposób możemy pozbyć się przypadłości. Codzienne mycie zębów, używanie nici i płynu do płukania w zupełności wystarczy. Dodatkowo wizyty kontrolne, które zapobiegną rozwijaniu się stanów chorobowych. Postępując właśnie tak, ryzyko występowania chorób jamy ustnej jest zminimalizowane. Kolejną przyczyną, która powoduje halitozę, jest próchnica {zobacz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/prochnica}. W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego jak rozprawienie się z nią u dentysty. Początkowe stadia rozwoju choroby są szybkie i łatwe do wyleczenia. Nie zwlekajmy więc do czasu rozwoju choroby i pogorszenia się sytuacji. Zarówno halitoza, jak i próchnica, mogą wywoływać poważniejsze stany, których leczenie wiąże się z kilkoma bolesnymi zabiegami lub długotrwałym leczeniem antybiotykowym. Nieświeży oddech może być również oznaką wielu innych chorób, głównie przewodu pokarmowego. Nadkwasota, wrzody czy nawet nowotwór żołądka, krtani, powoduje występowanie bakterii, które przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Walcząc z halitozą mamy więc możliwość zdiagnozowania przypadłości z pogranicza innych dziedzin medycyny. Zawsze jednak istotne jest wyzbycie się przyczyn, a nie leczenia skutków. Dogłębna diagnoza i podjęcie kroków naprawczych to jedyny sposób na 100% pozbycie się problemu.

Dentysta w Pile to miejsce, w którym w oparciu o wiedzę i doświadczenie lekarzy, możemy zagwarantować sobie zdrowie i piękny uśmiech. Żeby wzmocnić efekt estetyczny możemy również zdecydować się na kilka zabiegów, takich jak: fluoryzacja, piaskowanie czy wybielanie. Dostępne są również nakładki korygujące kształt zębów, takie jak licówki i korony. Ich zastosowanie daje długotrwałe efekty, które niemożliwe są do odróżnienia od naturalnego uzębienia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>