Gdzie do stomatologa w Toruniu?

Wszyscy wiemy, że profilaktyka jest lepsza niż leczenie. Dlatego tak ważne są regularne wizyty kontrolne (najlepiej raz, dwa razy do roku), także u lekarzy dentystów. W Toruniu taką wizytę możemy odbyć zarówno w ramach powszechnego ubezpieczenie zdrowotnego w jednej z kilkunastu przychodni, posiadających kontrakt z NFZ na podstawowe świadczenia stomatologiczne (np. Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, Lecznice Citomed, Przychodnia Podgórz), jak i prywatnie. Do wyboru mamy liczne prywatne gabinety stomatologiczne (dentysta-stomatolog.com/torun,1.html), jak i kliniki zatrudniające wielu specjalistów z różnych dziedzin stomatologii (m. in. Bellastoma, DEN – Med, Dental Republic, Dentus).

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego NFZ refunduje trzy wizyty kontrolne w ciągu roku, a w gabinetach prywatnych takie wizyty często są bezpłatne. Darmowo „na NFZ” możemy leczyć ubytki próchnicze, jednak jakość zakładanego przez lekarza dentystę wypełnienia zależy od położenia zęba. Najlepsze, chemoutwardzalne wypełnienia zakładane są tylko na zęby przednie (od jedynki do trójki). Podobnie, tylko dla tych zębów refundowane jest leczenie kanałowe (endodontyczne), z wyjątkiem kobiet w ciąży i w okresie połogu, którym przysługuje takie leczenie wszystkich zębów. Jeżeli dalej położone zęby kwalifikowałaby się do leczenia endodontycznego (wikipedia.org/wiki/Endodoncja) to niestety zostaje nam tylko wizyta prywatna, lekarz kontraktowy NFZ może nam taki ząb jedynie usunąć. W takich i trudniejszych sytuacjach niestety musimy się liczyć ze znacznymi kosztami leczenia, które nie zawsze kończy się sukcesem. Dlatego najlepiej wybrać się do renomowanego gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarze dentyści dysponują nowoczesnym sprzętem ułatwiającym właściwe przeprowadzenie leczenia.

Z zabiegów stomatologii estetycznej, NFZ refunduje jedynie zabieg usunięcia kamienia nazębnego. Marzenia o prostym i śnieżnobiałym uśmiechu są w dzisiejszych czasach dużo łatwiejsze do spełnienia. Postęp technologiczny i dostęp do najnowszych osiągnięć nauki pozwala na realizację nawet trudnych, skomplikowanych zadań. Znaczne braki w uzębieniu, nieprawidłowo ustawione zęby czy znaczne przebarwienia to dzisiaj nie problem dla doświadczonego lekarza stomatologa. W Toruniu mamy możliwość skorzystania z różnych metod poprawy stanu naszego uzębienia, m. in. założenia licówek, zarówno porcelanowych, jak i kompozytowych oraz profesjonalnego, nieinwazyjnego wybielanie zębów. Prywatne duże kliniki stomatologiczne dysponują także szeroką ofertą z zakresu implantologii i związanej z tym protetyki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>